Jak odemknout iPhone bez home button

Občas se může stát, že se Home button poškodí při pádu natolik, že není funkční. Pak nezbývá nic jiného než jej vyměnit. O tom jak je to s funkčností Touch ID po výměně jsme už psali. Nyní vám ukážeme jednoduchý trik, díky kterému budete moci svůj iPhone používat do té doby než ho opravíte. Tímto trikem je zapnutí funkce Assistive Touch, která vytvoří virtuální plovoucí tlačítko, přes které můžete ovládat mnoho funkcí a jednou z nich je právě stisknutí tlačítka „plocha, tedy Home buttonu.

Aktivace Assistive Touch

Jděte do Nastavení → Zpřístupnění → Dotyk → Assistive touch a zapněte pomocí přepínače. Za předpokladu, že budete Assistive Touch používat pouze jako náhradu za Home button, lze nastavit, že po jednom klepnutí se virtuálně stiskne domovské tlačítko. V takovém případě v sekci Vlastní akce vyberte u Klepnutí z nabídky Plocha.

 aktivace assistive touch home button

Pokud je váš iPhone uzamčený, a tak nemůžete otevřít nastavení, nabízí se dvě varianty:

  1. Když máte nastavenou Siri, probudíte ji frází „Hey Siri“ a dáte jí pokyn „Turn on Asssistive Touch.
  2. V případě, že Siri nastavenou nemáte, můžete se do nastavení dostat vysunutím ovládacího centra, podržením prstu na boxu s Bluetooth, dále podržíte prst přímo na ikonce Bluetooth, vyberete Nastavení Bluetooth a jste v Nastavení. 

Jak odemknout bez stisknutí Home button

Od iOS 10 již zmizela možnost „Slide to unlock“ a od aktualizace bylo potřeba telefon odemknout stisknutím home buttonu. Aby šlo iPhone odemknout pouhým přiložením prstu k Touch ID, je třeba mít zapnutou funkci „Aktivovat přiložením prstu“, kterou najdete v Nastavení → Zpřístupnění → Tlačítko plochy.