Jak zjistit stáří iPhone

Kupovat mobil z druhé ruky je dnes pro značné množství lidí běžnou záležitostí. Důvodů proč koupit mobil použitý, je celá řada. Lidé chtějí zjistit, jestli jim bude operační systém iOS vyhovovat, nepotřebují nejnovější hardwarové vybavení nebo nechtějí za telefon dávat velké množství peněz.

Při koupi použitého iPhonu je vedle ceny nejčastěji rozhodující kondice a stáří telefonu. Zatímco kondici telefonu lze zjistit pouhým okem či vyzkoušením jednotlivých funkcí, opravdové stáří telefonu nemusí být tak jednoduché odhalit. Způsoby, kterými lze zjistit stáří telefonu je hned několik.

Veškeré obrázky pochází z našeho testovacího iPhone SE 2020 a jedná se o reálné informace, které nám pomohou ověřit spolehlivost jednotlivých metod.

V nastavení (stáří menší než 1 rok)

U iPhonů, které jsou ještě v rámci jednoleté mezinárodní záruky, lze zjistit jejich stáří podle data vypršení této záruky. Tuto informaci zjistíme v aplikaci NastaveníObecnéInformace, kde naleznete kolonku “omezená záruka”, v níž se nachází datum vypršení jednoleté mezinárodní záruky. Z něj můžete jednoduše vypočítat, kdy byl iPhone zakoupen.

jak zjistit stari iphone

iUnlocker

Na webových stránkách iUnlocker.com lze zjistit stáří telefonu po zadání IMEI nebo sériového čísla. Oba tyto identifikátory naleznete v NastaveníObecnéInformace. Na zmiňovaných stránkách naleznete v kolonce „Estimated Purchase Support“ odhadované datum prodeje, které v tomto případě souhlasí s reálným datem zakoupení.

stari iphone iunlocker

Coconutbattery

Další možností, jak zjisti přibližné stáří iPhone je aplikace coconutBattery, která bohužel v současné době má podporu jen pro MacOS, tudíž ji na počítači s Windows nespustíte. Tato aplikace kromě zjištění reálné kondice baterie dokáže také z telefonu přečíst datum výroby iPhone. My bychom však ideálně chtěli vědět, jak dlouho byl telefon používaný od data prodeje prvnímu majiteli do současnosti. To s jistotou nelze říct, ale lze očekávat, že datum výroby a prodeje bude dělit několik týdnů. Konkrétně u námi zkoumaného iPhone SE 2020 došlo k prodeji po sedmi týdnech od výroby.

coconut battery iphone 

Doufáme, že jsme vám pomohli se dostat o krůček blíže k vysněnému kousku a přejeme vám šťastnou ruku při výběru.